Ako softvérový Inžinier pre nadnárodnú korporáciu môžem zo skúseností povedať že problém neudržateľnosti softvéru je najčastejšie spôsobené nie programátormi, ale vyšším manažmentom, prípadne Product Ownermi. Taktiež môžem povedať že ak máš schopných ľudí vo vyššom manažmente a dobre nastavený systém, tak vývoj a udržateľnosť aj tak gigantického softwaru akou je Windows je veľmi jednoduchá vec. Programátori a architekti často majú nižší vplyv na kvalite finálneho produktu (alebo produktu nazvanej "ako služba").