Hlavní navigace

CETIN spouští nové symetrické tarify pro optické přípojky

1. 3. 2022

Sdílet

Optické vlákno ethernet optika Autor: Depositphotos

Dnešním dnem spustil CETIN nové tarify pro zákazníky využívající optické přípojky. Nové portfolio tvoří tři tarify: 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s. Výrazné navýšení uploadu vychází z rostoucích potřeb zákazníků: využívání cloud computingu, streamování nebo videokonferencí, vysvětluje CETIN v tiskové zprávě.

Uživatelé mohou tyto nové tarify získat od partnerů CETINu, cenové parametry i konkrétní datum, od kdy budou nové tarify nabízet, jsou v kompetenci jednotlivých poskytovatelů. CETIN o nabídce symetrických tarifů poprvé informoval v listopadu minulého roku.

K 1. březnu je optika dostupná již pro 142 tisíc přípojek a do konce roku by jich mělo být 235 tisíc. Právě pro stávající a budoucí zákazníky využívající optiku připravil CETIN nové tarify, které umožní využít potenciál rychlého připojení naplno – a to nejen ve smyslu stahování, ale i nahrávání. Přestože většina uživatelů samozřejmě stále víc data stahuje, než nahrává, je evidentní, že navýšení kapacity uploadu je už dnes nutností.

Další informace i informace o konkrétní přípojce je možné získat na www.zrychlujemecesko.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 3. 2022 13:32

  ????????

  Zatímco třeba u nás stále AŽ 6Mbps.

  To by mne zajímalo, co třeba CETIN v takových místech, kde dráty jsou natahány po sloupech, které už sotva stojí, a často končí ve škarpě dělá. Říkám si, jestli je reálné aby ty sloupy stabilizoval a natahal nové vedení, nebo jestli se nechají popadat a služby se prostě ukončí.

 • 1. 3. 2022 17:15

  Trident

  Pokud konci ve skarpe muzes to oznamit cetinu. Nicmene dost casto stoji takhle draty kdy vedeni je oznacene jako zrusene.
  Jsou to opravdu draty cetinu? Neni to treba byvala sit zeleznice.

  Nekde postavi novy sloup, nekde vedeni zrusi a natahne pod zemi. Casto se ta investicni akce nese i se zhodnocenim jestli nenatahnout optiku.
  Napr. v obci kde bydli rodice rusi cetin komplet metalicka vedeni a taha optiku. Nese se s tim vice investicnich akci - eletrina, kanalizace tak se asi podarilo tentokrat domluvit. Ale to je spise vyjimka.

  Zatim neverim ze by se v nasem kraji drahe pracovni sily, vypatlanych starostu a vysokych vecnych bremen neco stalo pozitivniho.

  1. 3. 2022, 17:17 editováno autorem komentáře

 • 2. 3. 2022 6:42

  Martin P.

  A opravdu to jsou dráty Cetinu?

  Uznávám ze mapa dostupnosti by mohla být lepší otázka jestli za to nemohou realizátoři poslední míle. Protože slibem nezarmoutiš a papír snese vše.... Takže dle mého názoru užití pojmů FTTB a FTTH ne často nezhodujís významem máme či máte tan připojení u koncového uživatele.

 • 2. 3. 2022 8:36

  Saljack

  U nás na chalupě to je to samé (vesnice ve středočeském kraji kde je +-10 stálých obyvatel na +-20 domů, za pár let to jistě bude 0). Každá větší bouřka jim to poshazuje. Ale s internetem se nemusí ani obtěžovat, protože nechtějí nikoho už připojit. Nejhorší je, že tam nejde ani žádné WIFI připojení, protože je to v údolí a jediné co funguje je mizerný LTE (pro ty šťastnější co mají signál) s velmi závratnou rychlostí. Ještě štěstí, že je vedle nás golfové hřiště, jinak bych dost pochyboval, že by to LTE tam bylo. Když jsem zjišťoval, zda by mě na telefon aspoň připojili (bohužel náš dům je asi jediný nepřipojený), tak to byla taková pálka, že jsem to zavrhnul.

  2. 3. 2022, 08:37 editováno autorem komentáře