Hlavní navigace

Cherry Secure Board 1.0 s šifrováním stisknutých kláves

27. 11. 2019

Sdílet

Cherry Secure Board 1.0 Autor: Cherry

Spínače Cherry MX jistě netřeba představovat, kromě toho ale Cherry stále vyrábí rozličné klávesnice. Nejnovější přírůstek do rodiny se jmenuje Secure Board 1.0 a svému uživateli nabídne autentizaci pomocí čtečky smartcard/RF/NFC-kompatibilních karet. Součástí klávesnice je totiž integrovaný terminál pro PC/SC karty, resp. RF/NFC rozhraní.

Čtečka typu Class 2 podporuje práci s kartami dle norem ISO 7816 a ISO 14443 A/B. Autenticita klávesnice je verifikována certifikátem a stisknutí kláves jsou šifrována. Technicky tak klávesnice brání odchycení například PINů či hesel pomocí hardwarových keyloggerů, možný není ani útok typu „Bad USB“. Klávesnice podporuje i Secure Mode na Linuxu, ekvivalentní funkcionalita pro Windows je ve vývoji.

Myšleno bylo i na to, že čtečka karet je záměrně dobře viditelná a kloboučky kláves mají vyšší odolnost proti otěru. Jejich popisky jsou vytvořeny laserem, takže ani v průběhu let používání by z klávesnice nemělo být lehké odečíst nějaký často zadávaný kód. Dále pak klávesnice splňuje německou normu pro ergonomii BGI-650, certifikace Blue Angel zase znamená, že je šetrná k životnímu prostředí a nakonec je tu i vyhovění specifikaci FIPS-201. Doporučená koncová cena je 70 eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.