Hlavní navigace

Chrome Apps se během měsíce dostanou i na mobilní platformy

5. 12. 2013

Sdílet

Už na podzim Google tvrdil, že se aplikace pro Chrome dostanou z desktopového prostředí také na mobilní operační systémy. Původně chtěla firma zaútočit na počítače s Windows, teď se ale zdá, že jako první přijdou na řadu uživatelé Chrome na Androidu a iOS. Na těchto systémech si tak budeme moci užít připravené balíčky webových aplikací, které navíc bude možné pořídit skrze Google Play či Apple App Store.

Google kvůli tomu připravuje novou sadu nástrojů, které zjednoduší univerzální vývoj pro všechny podporované platformy. Nejnovější verze těchto nástrojů je k dispozici na GitHubu. Zatím není známo, kdy bude k dispozici konečná verze, Google ale slibuje, že vývojáři budou mít v ruce první betu už někdy v lednu příštího roku. Tedy již velmi brzy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 12. 2013 1:36

    Dorny (neregistrovaný)

    Je to len sada pluginov do Apache Cordova (znamejsie ako Phonegap), ktore maju poskytovat API ako maju chrome apps. Tuto info autor naozaj mohol spomenut. Google sa k tomu nijako nevyjadril a cele je to vo velmi rannom stadiu vyvoja takze o mesiac z toho tazko bude cokolvek pouzitelne. Problem phonegapu je hlavne v tom, ze nativne WebView (pre android < 4.4) su neskutocne zabugovane a co verzia androidu to iny problem. "Chrome apps" v tejto forme toto ale vobec neriesia.