Hlavní navigace

Chrome je připraven pro podnikové sítě

17. 12. 2010

Sdílet

Na blog.chromium.org vyšel post o připravenosti prohlížečů Chrome a Chromium na podnikovou síť. Vývojáři spolupracovali s administrátory tak, aby jim co nejvíce ulehčili správu prohlížeče na větším množstvím počítačů. Výsledek je podpora Group Policy na Windows, plist/MCX na Mac OS X, konfigurace v JSON formátu na Linuxu a podobně.. Vývojáři také připravili podrobnou dokumentaci a seznam nejčastějších otázek včetně odpovědí. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2010 9:12

  IPl (neregistrovaný)

  Nevím co si od toho slibují. Webový a poštovní klient je jen trpěné zlo. Těžištěm práce ve všech firmách, kde jsem působil jako administrátor, je podnikový informační systém a za práci s ním jsou zaměstatnci PLACENI.

 • 18. 12. 2010 14:38

  Jindra Šaur

  Třeba mě kdysi absence rozumné možnosti nastavení Firefoxu pomocí GP dost chyběla.
  Pokud by to v chrome fungovalo dobře, nahradím Firefox.

  Působím jako administrátor v několika firmách...

 • 19. 12. 2010 13:00

  Flasi (neregistrovaný)

  Možná trpěné zlo, ale určitě nutné zlo. Uživatel nějaký prohlížeč potřebuje a teď se můžeme bavit, jaký (nebo jaké) mu povolíme a nastavíme. A když bude Chrome splňovat všechny podmínky, které na prohlížeč admini mají, tak třeba bude vybrán.
  A mimochodem - pokud ve všech firmách, kde jste dělal bylo těžiště práce zaměstnanců práce v podnikovém IS, tak jste prostě pracoval jenom v určitém typu firem a nemáte dost celkového přehledu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.