Hlavní navigace

Chromebooky už nebudou umět dualboot pomocí Campfire

17. 5. 2019

Sdílet

Chromebook

Google před dvěma dny označil podporu dualbootu v Chrome OS, známou pod označením Campfire, za zastaralou. Vypadá to, že v budoucnosti bude dualboot odstraněn a s tím i možnost pustit na Chromebooku Linux či Windows.

Nicméně každý letos vyrobený Chromebook bude podporovat běh linuxových aplikací nativně, nebude tedy v případě Linuxu dualboot moc chybět.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 5. 2019 15:50

  TomBA_SK

  Článok vytvára dojem že bolo zakázané niečo čo existovalo a bolo používané. V skutočnosti len "zmeny v kóde" naznačujú, že projekt Campfire, ktorý azda mal raz v ďalekej budúcnosti fungovať je zastavený. Žiadne oficiálne vyjadrenie, nič... Celkovo by som povedal že je to hľadanie senzácie tam, kde žiadna nie je.
  Napriek tomu, že sa dlhodobo v tejto komunite/proble­matike pohybujem (ChromeOS, Chromebooky, Chromeboxy), nezaznamenal som nikdy vážny záujem o windows či windows aplikácie na chromebookoch. Aktuálne chromebooky podporujú linux i android aplikácie a aj táto funkčnosť je podľa mojich skúseností využívaná len minimálne. Skôr to celé (ChromeOS, Android, Fuchsia, ...) smeruje ku PWA aplikáciám.

 • 18. 5. 2019 11:54

  bez přezdívky

  Podle mých zkušeností je podpora Android aplikací naopak využívaná velmi hojně a tvoří skvělou symbiózu Android telefonů s Chromebooky.

 • 19. 5. 2019 16:13

  Honzucha

  Zas na druhou stranu Crostini mě nakoplo a vážně uvažuji o koupi chroembooku, konečně na něm bude možno dělat nějaký development. Ale chápu, že já mám od cílovky Chromebooků dost daleko.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.