Hlavní navigace

Craig Wright, údajný Satoshi Nakamoto, zavřel web a přestává komunikovat

9. 5. 2016

Sdílet

Craig Wright, který minulý týden prohlásil, že je tvůrcem bitcoinu přezdívaným Satoshi Nakamoto, nezvládl velký tlak komunity a médií, zavřel svůj web a vydal na něm krátké prohlášení.

Je mi líto

Věřil jsem, že to dokážu. Věřil jsem, že můžu odhodit roky skrývání a anonymity. Ale jak se vyvíjely události minulého týdne a já jsem se připravoval publikovat důkaz držení starších klíčů, zlomilo se to. Už nemám odvahu. Nedokážu to.

Když se začaly šířit fámy, byla ohrožena moje způsobilost a osobnost. Když se obvinění ukázala být falešná, objevila se další. Na tohle nemám dost sil.

Je mi jasné, že tahle slabost způsobí velké škody všem, kteří mě podporovali, zvláště to odnesou Jon Matonis a Gavin Andresen. Můžu jen doufat, že jejich čest a důvěryhodnost nebudou mými činy nenávratně ušpiněny. Nebyli oklamáni, ale vím, že svět mi už nikdy neuvěří. Můžu jen říct, že je mi to líto.

A sbohem.

Wright před zástupci tří seriózních médií prohlásil, že je Nakamoto a byl hlavním tvůrcem bitcoinu. Komunita mu ale nevěří a předložené důkazy považuje za zmanipulované a nedostatečné. O hledání Satoshi Nakamota jsme psali v článku:

Kdo je Satoshi? Identita otce Bitcoinu může zůstat záhadou

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.