Hlavní navigace

Další návody pro tvorbu grafiky pomocí Inkscape

12. 11. 2010

Sdílet

Minulý týden jsme vám představili 13 tutoriálů na tvorbu grafiky pomocí Inkscape. Protože se zdá, že vás téma zaujalo a pod zprávičkou se rozběhla docela zajímavá diskuze na téma možností a funkcí Inkscape, tak pro vás máme další tutoriály, tentokráte i některé video tutoriály.

Naučíme se například jak vytvořit obrázek Tuxe, ikony se vzhledem poštovní známky, reálně vypadající svíčku, krásná loga nebo jak z fotky slepice vytvořit klipart.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 11. 2010 2:32

  neviděl (neregistrovaný)

  Inkscape je jeden z mých favoritů mezi programy. Díky své nenáročnosti, střídmosti a intuitivnosti­..zosobněná komplexnost. Abych nezdržoval: láska je láska.

  A vede mě k poznámce; vybodněte se na pseudo-tutoriály typu "jé koukni". V českém, aktuálním manuálu se vše dozvíte za jeden večer (ti pomalejší) a ušetřený čas věnujte něčemu pořádnému...třeba své vlastní kreativitě.

  Než se snažit kopírovat něčí (třeba na celém světě nejpodařenější) práci, projděte těch pár stran příručky ať víte na co klikáte, mázněte si fuji nebo, sentimentálně, tučuňáka jestli vám svědomí nedá..zamáčkněte slzu v tiché vzpomínce na Walta Disneyho nebo kdo se za tím zvířetem skrývá ve vaší hlavě..

  A pak každý kdo umí klikat zvládne těch pár funkcí, navíc s hrdostí a po svém.

 • 13. 11. 2010 9:03

  Jakub (neregistrovaný)

  S tou nenáročností a střídmostí tedy opravdu nevím, na mém netbooku se táhne jako šnek... zlatý illustrator 5.5 na LCIII -- to byla střídmost! ;-)

  Navíc mě trápí bug s chybným vykreslováním ukazatele pozice myši při zapnutých rules (v ubuntu 10.10).

  Jinak se s tímto programem začínám po řádné rekonfigurci celkem sžívat, ostatně na linuxu vlastně ani jinou volbu nemám... (snad jen xaru, ale ta je taková nějaká divná)

Byl pro vás článek přínosný?