Hlavní navigace

Dánsko se nechystá regulovat Bitcoin

18. 12. 2013

Sdílet

Řada států, respektive jejich příslušné autority, v posledních dnech zveřejnila svá stanoviska k virtuálním měnám, zejména Bitcoinu. Už se vyjádřilo i Dánsko, jehož postoj je poměrně unikátní. Tamní úřad finančního dohledu vyjmenoval všechny možné nevýhody a rizika nových kryptoměn a v podstatě prohlásil, že se nejedná o peníze tak jak je známe.

Z toho důvodu je ani nehodlá regulovat. Provozovatelé burz směňujících virtuální měny za měny s nuceným oběhem tak nemusí mít žádná speciální povolení. Díky jasnému vyjádření můžeme očekávat, že dánské banky budou ochotněji spolupracovat s firmami zabývajícími se Bitcoinem. A kdo ví, pokud se v dalších zemích naopak budou přitahovat opratě, může se Dánsko stát vhodným útočištěm pro bitcoinové burzy.

(Zdroje: Coindesk, CryptoCoinNews)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 12. 2013 11:46

    Ano (neregistrovaný)

    Presne tak, s tim, ze za akcie mas aspon podil na rizeni firmy, podil na zisku nebo jiny veci co se dohodnou. Zde mas........dobrej pocit ze si dal 20 000Kc za coin a do tydne stoji 200 Kc, ale tak IT hejlove rozumi ekonomie a zadna bublina to prece neni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.