Hlavní navigace

Desítka technologií, které by už měly zmizet

7. 1. 2010

Sdílet

V dnešní moderní době tu s námi ještě přežívají technologie, z nichž některé byly staré už s uvedením na trh. Na serveru stumble­upon.com vyšel seznam deseti technologií, které měly už dávno zmizet z našich životů, ale stále se tu drží. Jedním z nejlepších zástupců tohoto seznamu je např. fax. Velmi složité zařízení kombinující scanner, tiskárnu a modem, které našlo uplatnění u některých firem v devadesátých letech. Dnes už je v době e-mailů absolutně zbytečný. Bohužel se najdou stále některé firmy, které raději dostávají faktury faxem než e-mailem a dokud bude poptávka, bude i nějaká nabídka.

Další podobnou technologií jsou konektory na zapalovače v autech. Vynález z dvacátých let minulého století, který byl v padesátých letech dohnán k dokonalosti a dalších 60 let se dostal téměř do každého auta. Dnes je většinou zdířka na zapalovač využívána pro napájení mobilních telefonů a navigací. Přitom by šla nahradit mnohem pohodlnějším USB portem.

Z dalších technologií, které by už měly zmizet je v článku zmíněna třeba vizitka, videopůjčovna, samostatný dálkový ovladač pro každé zařízení, pevná telefonní linka, hudební CD, satelitní rádio a nakonec webový registrační formulář.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?