Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Devět velkých evropských bank chystá Euro Stablecoin. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 27. 9. 2025 8:29

    technomaniak

    Ne, to platí jak kdy/jak pro koho a jak je to potřebné nebo výhodné. Firmy které jsou rodinné nebo ovládány jednotlivci nebo skupinou kterým to nehraje do karet to většinou takto nedělají. Ale jak jsem uvedl v některých případech to je výhodné to takto dělat.

    Když krachli investiční banky v USA během poslední krize tak to rozhodně nebylo výhodné pro jejich investory, akcionáře a věřitelé těchto institucí.

    Co se týče mnou definovaného "zisku" nespecifikoval jsem jestli se jedná "zisk před zdaněním", "po zdanění" atd. Možná jsem měl použít vhodnější slovo "kapitál" či "tržby" než "zisk".