Asi máte pravdu a je to ptákovina. Hlavní důvod je, že to neřeší ten primární problém - centralizaci. Lepší by bylo, kdyby stránky a aplikace už rovnou byly staženy u vás lokálně (ideálně bez zbytečností jako jsou reklamy) - pak by probíhající DDoS vadil mnohem méně.