Hlavní navigace

Do Česka přišla hudební služba rara.com

21. 12. 2012

Sdílet

Zatímco Last.fm v ČR končí s provozem online rádií, tak do Česka míří jiná podobná služba. Rara.com je od čtvrtka 20. prosince přístupná v dalších šesti zemích, a to v Česku, Polsku, Maďarsku a v Pobaltí. Celosvětově působí „jen“ v 33 zemích, ale na rozdíl od některých konkurentů také v USA.

Rara má smlouvy se „všemi hlavními hudebními vydavatelstvími“: s Universal, se Sony, s EMI i s Warnerem, a s řadou menších distributorů, a tvrdí, že v nabídce má na 18 milionů skladeb. Technicky využívá rara.com služeb Omnifone. Služba je placená.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 12. 2012 23:53

  Petr Krčmář

  Už tam je. Šlo určitě o chybu a autor tam ten link zapomněl dát. Myslím, že Roota nikdo nemůže nařknout z neodkazování. Vždycky jsme dávali odkazy, kam jen to šlo. Já své autory instruuji tak, aby s nimi nešetřili. Není důvod.

 • 23. 12. 2012 13:54

  Rudolf Klusal

  ... no a je to takové divné. Navíc hrozně drahé, Last.fm mě stálo 3$ za měsíc, tady je to za 120 Kč / měsíc, což je skoro 2× tolik.

  Když však pominu cenu, je to takové... no přijde mi že divné, lépe to popsat zatím nedovedu. Chtěl jsem si pustit něco jako "progressive metal", ale žánry jsou tam chudé, je tam tři pr. popů a housů, ale pak je tam "rock" a "metal"... pokud se to nedá detailněji nastavit, pak mínus.

  Last.fm ale používám jako "hudební wikipedii". Možná, že rara.com něco ještě vymyslí, ale zatím mě to tedy nepřesvědčilo ani omylem...

 • 26. 12. 2012 23:02

  Izak (neregistrovaný)

  No vsechny uzivatele PC OSA nazvala zlodeji a tak platime za CD, disky, flash .... ja to pochopil jako vyhlaseni valky a s nepritelem nejednam a nemam slitovani, at zhynou tihle paraziti ;-))

  a tedy si od te doby zadnou hudbu nekoupim od vydavatelstvi, jsem ochoten posilat penize primo autorum hudby, ale ono uz ji moc nepribyva a za zhusteny a zkomprimovany hluk bez dynamiky, kvality ci dokonce napadu ani platit nehodlam, kdyz zvukar je vohnout, co nezvlada remeslo a namastruje CD jako diletant.

  Tedy proc bych neco platil, kdybych chtel hodne neco slyset, tak si to stahnu ... az to tak budou delat vsichni, tak zhynou a povstane nova forma svobodneho umeni a mikro platby ;-))) ... a nebudou mi ti bidaci zatezovat disky do RAIDu nejakou pochybnou dani za soukroma data ... prevazne IS, tedy DB ;-)

 • 27. 12. 2012 7:56

  Honz (neregistrovaný)

  Duc duc...