Hlavní navigace

Dohoda Microsoftu s Novellem zdržuje vydání GPL3

16. 3. 2007

Sdílet

Dohoda Microsoftu a Novellu prý zdržuje práce na nové verzi licence GNU GPL 3, tvrdí Peter Brown, výkonný ředitel Free Software Foundation. Původní plán počítal s vydáním posledního návrhu v říjnu 2006 a finální verzí pak nejpozději v březnu 2007.

Zmíněná dohoda však přinesla řadu nepředvídaných komplikací a nová licence by měla pro příště podobným smlouvám zabránit. Potřebné úpravy si ovšem vyžádaly další čas.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 3. 2007 11:20

  Creator of Myths (neregistrovaný)
  To prece neni nic noveho. Navic FSF se sama rozhodla licenci dal menit, nikdo ji do toho nenutil.
 • 17. 3. 2007 18:26

  glx (neregistrovaný)
  No proc...Pro radost vsech fanatiku s ohnem v ocich.
  V Open Source se pohybuju dlouha leta, necim jsem i prispel, ty produkty pouzivam a v komercnich verzich i nakupuji, ale tito fanatici me neskutecne s.rou. Vpodstate jsou stejne otravni jako Ballmer.
 • 18. 3. 2007 15:14

  caepule (neregistrovaný)
  Jenze rici neco ve smyslu "pouzijeme kod na ktery si nekdo dela vlastnicky (napr. patentovy) narok, uzavreme s nim dohodu o tom, ze nebude soudit nase zakazniky" muze vest k tomu, ze se kdokoliv dalsi bude obavat pouzit ten dany kod, at uz je GPL nebo ne. Pro me osobne je to jenom pouzivani prevleceneho FUDu. Dusledky jsou jednoduche... vzdycky, kdyz existoval nejaky spor o to, ze nejaky kod "vlastni" nejaka treti strana, tak se prislusny software nedostal do Debianu, apod.

  Je to snaha vyhnout se dodrzovani toho co je v licenci "pravni" (spise FUDovou) cestou, podobne jako je TiVo snaha vyhnout se dorzovani GPL licence technickou cestou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.