Ovladač Microsoft RNDIS (Remote Network Driver Interface Specification) není bezpečný a ani nejde zabezpečit. Již před třemi lety tu byl požadavek od Grega Kroah-Hartmana na jeho odstranění. Tenkrát ho ale ještě používal Android pro sdílení internetu přes USB.
Nyní již tomu tak není, Android používá EEM (Ethernet Emulation Model) a RNDIS může patrně být odebrán. Greg to znovu navrhl včera. Tak uvidíme, kdy nakonec bude RNDIS z jádra odstraněn.
(zdroj: phoronix)