Nepoužívalo to náhodou raspberry? Zejména pro nabíjení i síťový přenos přes sssh, bylo to hodně uživatelsky přívětivé, projekt pwnagotchi to tuším používal.
IIUC to je normální RPi, které pro připojení k windows přes USB gadget používá protokol RNDIS. Na RPi běží linux.
"Nyní již tomu tak není, Android používá EEM" ... Mam tu telefon a tablet s Android 14 a oba pouzivaju RNDIS. Ani jeden nie je nejaky archivny kus ...
Tak Android 14 je z roku 2023, takže k tomu se právě vztahuje věta "Tenkrát ho ale ještě používal Android pro sdílení internetu přes USB."
Otazka je, proc tam neni EEM minimalne jako volitelna vec - co si pamatuji, tak prvni Androidy se hezky zeptali, jaky USB profil chci pustit.. casem se to pak vytratilo a bylo to jen horsi a horsi.
Android 14 je stale plne podporovany. Zariadenia s nim su casto este v zaruke ... a do toho to posobi, ze NCM adoptovali primarne len na Pixel zariadeniach. Aj novsie Androidy maju RNDIS a nielen to. Tiez napr spominany Eaton na network kartach ... Dell iDRAC, Lenovo XClarity, Schneider Electric, Siemens, Rockwell Automation a dalsi ...
... vo vysledku odstranenie RNDIS z Kernelu urcite nahneva vela ludi a potom bude riesenie sa bud vratit k Windows, alebo mat aspon windows ako virtualku. To je podla mna najhorsi problem Linuxu. Moj primarny OS poslednych 25 rokov je Linux, ale za celu dobu je stale nieco, k comu potrebujem windows virtualku.
Jeden z nich má podporu jen do win10. Teď nevím, který z nich.
2. 6. 2026, 08:42 editováno autorem komentáře