Hlavní navigace

DragonFlyBSD 1.4 bude na konci roku

19. 12. 2005

Sdílet

Vývojáři DragonFlyBSD dají svým uživatelům opožděný vánoční dárek v podobě DragonFlyBSD 1.4.

Zároveň s vydáním verze 1.4 by měl být zveřejněn konkrétní plán pro budoucí 1.5. Chystanými novinkami pro další verzi jsou vylepšená podpora I/O, implementace ZFS a úprava kódů do MPSAFE podoby.

Domovská stránka projektu je na adrese dragonflybsd.org.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2005 14:27

  bez přezdívky
  Tak tahle zprávička je klenot :)) Pane Krčmáři, už jednou jsem Vás požádal, aby jste nejdříve četl, a až poté psal! Když přehlédnu slovní spojení "podpora I/O" (on snad existuje operační systém bez ní?), tak se nemohu nepozastavit nad ostatními bláboly. Tak předně - to o čem jste napsal se zjevně týká verze 1.5 - tedy verze která nebude dříve než za několik měsící - protože např. na podpoře ZFS se pravděpodobně začne pracovat někdy v březnu nebo dubnu. Celý ten mail na který ze zprávičky vede odkaz se týká verze 1.5, nikoliv nadcházející 1.4.

  Další perla je "podpora MPSAFE". Nemůžete si aspoň zjistit o co se jedná než o tom budete psát? MPSAFE je vlastnost kódu, nikoliv věc kterou by jste mohl "podporovat" - a znamená, že kód je zcela bezpečný vzhledem k víceprocesorovým systémům, umožňuje jemné zamykání a pod.

  Jinak napsat "by měl být zveřejněn plán pro budoucí 1.5" a zároveň na něj v té samé zprávičce a pár slov dříve dát odkaz - to už hovoří za vše - prostě nejste schopen číst, ale pouze psát.

  Jinak poslední věc - pokud by jste si dal tu práci a přečetl si hned předcházející thread v mailing listu, zjistil by jste, že ten vánoční dárek bude poněkud opožděný - protože branching (oddělení release větve od aktuálního vývojového stromu) sice proběhne před Vánocemi (pravděpodobně pozítří), ale verze 1.4 bude vydána až po Vánocích, a s největší pravděpodobností až po v lednu. Ovšem tato část zprávičky je bohužel pořád nejpřesnější, má největší informační hodnotu a alespoň částečně je blízká pravdě.

  Je mi líto, že se musím připojit k poměrně značnému množství čtenářů, kteří si stěžují v diskuzích na upadající úroveň Root.cz. A je mi to líto o to více, že se zde stále ještě občas objevují kvalitní články. Ovšem jejich nesporná kvalita není (a pochybuji, že je to možné) vyvážit otřesnou úroveň toho co píšete Vy. Ještě jednou Vás prosím, zamyslete se nad sebou a zvažte, zdali jste pro tento server přínosem nebo spíš (což si myslím já a nejspíše i spousta dalších čtenářů) pohromou.

  S úctou
  Vít Heřman
 • 19. 12. 2005 16:14

  Petr Krčmář
  Děkuji za konstruktivní část příspěvku. Uznávám svou chybu, přehlédl jsem několik podstatných informací, mimo jiné předmět mailu, ve kterém se píše o verzi 1.5. Zprávu jsem opravil. Vynasnažím se, aby bylo podobných chyb co nejméně. Ale musíte uznat, že při takovém množství zpráviček se to stát může.
 • 19. 12. 2005 19:57

  bez přezdívky
  Nejspíše to nebude Vaše chyba ale chyba redakčního systému, ale ve zprávě jsou pořád stejné nesmysly. A myslím, že to co jste přehlédl je skutečně velmi závažné - skoro by se dalo říci, že jste te přehlédl vlastně všechno o čem jste psal - a to mi vskutku přijde VELMI závažné. A myslím, že nejen já bych ocenil, kdyby jste zprávy chrlil s menší frekvencí, ale s nějakou informační hodnotou. Toto je u profesionálního novináře neomluvitelné (možná jednou, ale nikoliv opakovaně). A pokud jsem to dobře pochopil, tak na rootu zastáváte roli šéfredaktora - takže by jste se měl skutečně zamyslet. A root.cz se přeci jen snaží tvářit jako seriózní a profesionální web. Realita je ovšem (bohužel musím říci především díky Vám) dost odlišná.

  Jinak se omlouvám za překlepy a případné pravopisné chyby, v tomto ohledu nemám čistý štít :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.