Hlavní navigace

DRM a životnost baterií

20. 3. 2006

Sdílet

Ars Technica píše o jednoznačném vlivu DRM na snížení celkové délky provozu přenosného digitálního mediálního přehrávače na baterie. Článek vychází z testu, který byl proveden na mp3.com. Například rozdíl při přehrávání souborů bez DRM a s DRM, je v případě Archos Gmini 402 Camcorderu doba provozu zkrácena z 11 na 9 hodin, u iRiver U10 ze 32 na 27 hodin, a u iPodu se délka provozu snížila o 8%.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 3. 2006 12:55

  Vjk (neregistrovaný)
  Výsledek by to byl hezký, bohužel citovaný test byl zcela nesmyslný a nemá žádnou vypovídací hodnotu. Bylo totiž porovnáváno WMA s DRM a MP3 bez DRM, tedy dva úplně jiné formáty dekódované úplně jiným - a tedy i jinak výpočetně náročným - kódem. Korektní testem by bylo porovnání stejných písniček ve WMA s DRM a WMA bez DRM, takhle jsou ty vyvozené závěry nesmyslné.
 • 20. 3. 2006 13:32

  LK (neregistrovaný)
  Z principu máte pravdu, ale zas tak nesmyslný být závěr nemusí: v praxi by místo WMA mohl uživatel použít méně náročné MP3, kdyby ovšem to WMA nebylo chráněno DRM, protože však WMA nepřevede, musí použít náročnější WMA a víc mu to sežere baterky.
 • 20. 3. 2006 22:13

  Murděj Ukrutný (neregistrovaný)
  Tak by me zajimalo jaky vypocetni vykon potrebuje ogg vorbis a jaky by byl rozdil tam.
 • 21. 3. 2006 2:31

  Jarda (neregistrovaný)
  Co kdyz uzivatel bude chtit pouzit wma proto, ze se mu v tomhle formatu do stroje da nadupat vic?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.