Hlavní navigace

Dropbox přešel na CoffeeScript

Sdílet

Adam Štrauch 20. 9. 2012

Známá služba Dropbox přešla z JavaScriptu na CoffeeScript. Více o CoffeeScriptu se můžete dozvědět na jeho domovské stránce, kde je hned v úvodu příklad, který vám osvětlí o co se jedná. Jde o jazyk, který zjednodušuje syntaxi JavaScriptu, což vývojovému týmu Dropboxu přineslo úsporu 20 % kódu (5 000 řádků). Přepis 23 000 řádků prý trval týden a kód se stal přehlednější, odolnější proti chybám a lépe se vývojářům ladí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 9. 2012 19:09

  Inkvizitor (neregistrovaný) 62.168.12.---

  No to je fakt super, píšu si to. Když už máš potřebu nějakou takovou zásadní informaci někomu sdělovat, napiš aspoň, jaké jsi k tomu měl důvody.

 • 20. 9. 2012 20:56

  ez (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  V zasade se jedna o hack Coco, akorat je do nej zpet vpraveno nekolik neduhu z CS, pry ve jmenu "kompatibility" s CS (wtf?). Nejvetsi problemem je ze za coco ve featurach (a bugfixech) laguje o 1-2 mesice. Chce-li nekdo delat dalsi fork, chtelo by to podstatne kreativnejsi pristup nez par kosmetickych zmen a tu a tam merge z upstreamu.

  http://gkz.github.com/LiveScript/#changes

  Pro ty co neznaji coco - jedna se o "extremnejsi" variantu. CS, tj syntax uz tak spartanska ze citelnost skriptu je na urovni perlu. Ale taktez neuveritelne expresivni zalezitost.

  CS je uz v podstate vytesany do kamene, nejvice inovace na poli js translatoru probiha prave v CC, ktere je jeste dosti obskurni na pridavani featur.

  S pozdravem, totalne zaujaty, rocni uzivatel coco

 • 21. 9. 2012 8:22

  Inkvizitor (neregistrovaný) 89.177.48.---

  Diky!