Hlavní navigace

Dropbox vydal novou verzi, která v Linuxu vyžaduje nešifrovaný ext4

Sdílet

Petr Krčmář 8. 11. 2018
Dropbox Tux

Dropbox vydal novou verzi svého klienta pro Linux, který přestal podporovat jiné souborové systémy než ext4. Mezi souborovým systémem a klientem navíc nesmí být žádná další vrstva, jako například šifrování. O tomto rozhodnutí jsme vás informovali v článku Dropbox bude od listopadu v Linuxu vyžadovat nešifrovanou ext4.

Po dotazech na fóru se k věci vyjádřil přímo zástupce Dropboxu: Počínaje 7. listopadem 2018 se Dropbox odmítne synchronizovat na neobvyklé souborové systémy. Podporovány budou jen NTFS pro Windows, HFS+ nebo APFS pro Mac a Ext4 v Linuxu.

Vývojáři Dropboxu také vysvětlují, proč k takové změně dochází: Vyžadujeme podporovaný souborový systém, protože Dropbox staví na rozšířených atributech (X-attrs), pomocí kterých identifikuje soubory a adresáře k synchronizaci. Budeme podporovat už jen běžné souborové systémy, které umí X-attrs, abychom zajistili stabilitu a odpovídající uživatelský zážitek.

Uživatelé se zlobí, že takové vysvětlení nedává smysl a vývojář Debianu Norbert Preining k tomu píše: Vysvětlení, že ext4 je jediný linuxový souborový systém podporující X-attrs je tak směšně hloupé, že nemá cenu se o něm bavit. Pokud také Dropbox opouštíte, vyzkoušejte Syncthing, který vám umožňuje spustit vlastní server nebo server nemít vůbec.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.