Hlavní navigace

Dropbox vydal novou verzi, která v Linuxu vyžaduje nešifrovaný ext4

8. 11. 2018

Sdílet

Dropbox Tux

Dropbox vydal novou verzi svého klienta pro Linux, který přestal podporovat jiné souborové systémy než ext4. Mezi souborovým systémem a klientem navíc nesmí být žádná další vrstva, jako například šifrování. O tomto rozhodnutí jsme vás informovali v článku Dropbox bude od listopadu v Linuxu vyžadovat nešifrovanou ext4.

Po dotazech na fóru se k věci vyjádřil přímo zástupce Dropboxu: Počínaje 7. listopadem 2018 se Dropbox odmítne synchronizovat na neobvyklé souborové systémy. Podporovány budou jen NTFS pro Windows, HFS+ nebo APFS pro Mac a Ext4 v Linuxu.

Vývojáři Dropboxu také vysvětlují, proč k takové změně dochází: Vyžadujeme podporovaný souborový systém, protože Dropbox staví na rozšířených atributech (X-attrs), pomocí kterých identifikuje soubory a adresáře k synchronizaci. Budeme podporovat už jen běžné souborové systémy, které umí X-attrs, abychom zajistili stabilitu a odpovídající uživatelský zážitek.

Uživatelé se zlobí, že takové vysvětlení nedává smysl a vývojář Debianu Norbert Preining k tomu píše: Vysvětlení, že ext4 je jediný linuxový souborový systém podporující X-attrs je tak směšně hloupé, že nemá cenu se o něm bavit. Pokud také Dropbox opouštíte, vyzkoušejte Syncthing, který vám umožňuje spustit vlastní server nebo server nemít vůbec.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.