Hlavní navigace

EFF žádá vypnutí online vyhledávání v Ubuntu

31. 10. 2012

Sdílet

novém Ubuntu 12.10 se mezi novinkami objevilo také automatické vyhledávání v elektronickém obchodu Amazon. Služba, která má společnosti Canonical přinést peníze na provizích, je ale vnímána kontroverzně. Ve výchozím stavu je zapnutá a pokud uživatel v systému vyhledá jakoukoliv položku, automaticky mu jsou nabídnuty produkty k zakoupení.

Organizace Electronic Frontier Foundation už vyzvala Canonical, aby vydal aktualizaci, která toto skryté online vyhledávání uživatelům vypne. Při běžném lokálním vyhledávání by mohlo dojít k úniku osobních údajů skrze vyhledávání v Amazonu. Uživatelé by měli mít možnost nainstalovat si Ubuntu a používat jej beze strachu o únik svých osobních dat k cizím společnostem. Protože ale tuto funkci může řada uživatelů považovat za užitečnou, zvažte možnost zobrazit po prvním přihlášení dialog, kde by bylo možné si funkci volitelně zapnout, píše se ve výzvě EFF.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.