Hlavní navigace

Elementary OS 0.3 Freya je založen na Ubuntu 14.04 LTS

Sdílet

Petr Krčmář 13. 4. 2015

Vyšla nová verze distribuce Elementary OS 0.3 s kódovým jménem Freya. Ta je založená na Ubuntu 14.04 LTS a nabízí vlastní desktopové prostředí Pantheon. Nová verze přináší podporu UEFI, vylepšené notifikace, nové rozhraní firewallu, nové konfigurační rozhraní a třeba i zamykací obrazovku. Kromě toho bylo za rok a půl vývoje odstraněno přes 1100 objevených bugů.

Stahovat můžete z webu projektu, kde vás ale čeká kontroverzní žádost o platbu. Zaplatit ovšem můžete i nulu a distribuci stáhnout bezplatně. Přečtěte si recenzi předchozí verze Luna.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 4. 2015 9:34

  Tom (neregistrovaný) ---.advokatiova.cz

  Anebo můžete zaplatit pár dolarů jako výraz díků a svého vysokého morálního kreditu.

 • 13. 4. 2015 12:11

  nobody (neregistrovaný) ---.pel.cz

  nic proti, ale vzhledem k tomu ze autori oznacili neplatice za zlodeje, vyvstava logicky otazka... kolik zaplatili autori elementary vyvojarum ubuntu ? debianu ? gnu? kernelu ? vyvojarum pribalenejm aplikaci ?

 • 14. 4. 2015 15:25

  Tom (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Hmm... když dostanu něco zadarmo, což je úkon, který má určitou morální kvalitu, přijde mi naprosto přirozené na oplátku něco málo dobrovolně zaplatit.

  O to víc pakliže jde o skupinu nadšených lidí, kteří se tím skvělým systémem tak úplně neživí.

  O to víc když vím, jakou přidanou hodnotu k Ubuntu, které mám velmi rád, poskytují a kolik musí vývoj a všechno okolo stát.

  Takže ano, jejich názor nebyl taktní, bůhví v jakém kontextu jej vyslovili, ale být Vámi tak se nad něj povznesu, jednoho dne si řeknu, splatím trochu toho co mi celý ten řetězec poskytl, věnuju 10min rozdělení peněz a každému dám trochu podle svého uvážení.

  Ale věřím, že je jednodušší prohlásit, že z těch peněz oni nic nedávají ostatním a tak nikomu nic nedám ani já.

 • 14. 4. 2015 16:04

  nobody (neregistrovaný) ---.pel.cz

  "z těch peněz oni nic nedávají ostatním"

  si me nepochopil, ne jestli daji neco z toho co vyberou, ale kolik ONI nezavisle na tom jestli neco dostanou davaji tem co jsem vypsal...

  proste ten jejich nazor v kontextu toho ze dostavali podle nich malo prispevku, je pravdepodobne v rozporu s jejich vlastnim chovanim

  jinak elementary nepouzivam, a to prohlaseni by me odradilo i v tom to jen vyzkouset :)

 • 13. 4. 2015 9:51

  mik (neregistrovaný) 81.30.229.---

  Tuto distribuci používám v Virtualboxu a nemůžu si stěžovat, perfektní práce. Bohužel aktuální verze (0.3) je při stejné konfiguraci jako předchozí verze velmi laggy.