Hlavní navigace

Elementary OS 0.3 Freya je založen na Ubuntu 14.04 LTS

13. 4. 2015

Sdílet

Vyšla nová verze distribuce Elementary OS 0.3 s kódovým jménem Freya. Ta je založená na Ubuntu 14.04 LTS a nabízí vlastní desktopové prostředí Pantheon. Nová verze přináší podporu UEFI, vylepšené notifikace, nové rozhraní firewallu, nové konfigurační rozhraní a třeba i zamykací obrazovku. Kromě toho bylo za rok a půl vývoje odstraněno přes 1100 objevených bugů.

Stahovat můžete z webu projektu, kde vás ale čeká kontroverzní žádost o platbu. Zaplatit ovšem můžete i nulu a distribuci stáhnout bezplatně. Přečtěte si recenzi předchozí verze Luna.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 4. 2015 9:34

  Tom (neregistrovaný)

  Anebo můžete zaplatit pár dolarů jako výraz díků a svého vysokého morálního kreditu.

 • 13. 4. 2015 12:11

  nobody (neregistrovaný)

  nic proti, ale vzhledem k tomu ze autori oznacili neplatice za zlodeje, vyvstava logicky otazka... kolik zaplatili autori elementary vyvojarum ubuntu ? debianu ? gnu? kernelu ? vyvojarum pribalenejm aplikaci ?

 • 14. 4. 2015 15:25

  Tom (neregistrovaný)

  Hmm... když dostanu něco zadarmo, což je úkon, který má určitou morální kvalitu, přijde mi naprosto přirozené na oplátku něco málo dobrovolně zaplatit.

  O to víc pakliže jde o skupinu nadšených lidí, kteří se tím skvělým systémem tak úplně neživí.

  O to víc když vím, jakou přidanou hodnotu k Ubuntu, které mám velmi rád, poskytují a kolik musí vývoj a všechno okolo stát.

  Takže ano, jejich názor nebyl taktní, bůhví v jakém kontextu jej vyslovili, ale být Vámi tak se nad něj povznesu, jednoho dne si řeknu, splatím trochu toho co mi celý ten řetězec poskytl, věnuju 10min rozdělení peněz a každému dám trochu podle svého uvážení.

  Ale věřím, že je jednodušší prohlásit, že z těch peněz oni nic nedávají ostatním a tak nikomu nic nedám ani já.

 • 14. 4. 2015 16:04

  nobody (neregistrovaný)

  "z těch peněz oni nic nedávají ostatním"

  si me nepochopil, ne jestli daji neco z toho co vyberou, ale kolik ONI nezavisle na tom jestli neco dostanou davaji tem co jsem vypsal...

  proste ten jejich nazor v kontextu toho ze dostavali podle nich malo prispevku, je pravdepodobne v rozporu s jejich vlastnim chovanim

  jinak elementary nepouzivam, a to prohlaseni by me odradilo i v tom to jen vyzkouset :)

 • 13. 4. 2015 9:51

  mik (neregistrovaný)

  Tuto distribuci používám v Virtualboxu a nemůžu si stěžovat, perfektní práce. Bohužel aktuální verze (0.3) je při stejné konfiguraci jako předchozí verze velmi laggy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.