Hlavní navigace

Elive: live distribuce osvícená Enlightenmentem

6. 2. 2008

Sdílet

Enlightenment je graficky bohaté desktopové prostředí. Jako své výchozí prostředí jej využívá například Geubuntu, gOS nebo Elive. Právě o poslední zmíněné distribuci se rozepsal server Linux.com.

Elive je, jak již název napovídá, live distribuce. Je založeno na Debianu, do Enlightenmentu však navíc dodává některý vlastní software. Článek hodnotí Elive jako velmi zdařilou distribuci, s čímž se jistě nedá než souhlasit.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 2. 2008 17:03

  Mates (neregistrovaný)
  Opravdu se s tim neda souhlasit. Sosnout bez vopruzu/zaplaceni se da jen development verze. Po kliknuti na odkaz download a chvilce cteni jsem dokonce premyslel, zda jsem na spravne strance. Sosnul jsem teda unstable verzi (1.2.4 myslim), odkaz byl asi tak 3 tydny zpatky v distro novinkach na abclinuxu. Bylo to teda vic unstable nez bych cekal. Na dvou PC nefungovala ps/2 mys. Dialogy pro nastaveni vzhledu Enlightenmentu vracely zvlastni hlasky (casto velice vytrvale), po kt. prestala fungovat tretina aplikaci (jedna tretina nefungovala uz pred tim. V konzoli jsem je nepoustel, tak nevim proc. Nefungovala je vlastne spatne slovo, zkratka se vubec nespustily. Kdo chce zkusit Enlightenment, tak udela lip, kdyz si ho nainstaluje do sve distribuce. LiveCD hodnotim jako jedno z nejhorsim, se kt. jsem se setkal. Vlastne nejhorsi, proto jsem se rozhodl tohle napsat. Ale jak jsem se zminil par radek vyse, byla to unstable verze :).
 • 6. 2. 2008 17:29

  xyz (neregistrovaný)
  Přímo ze stránek distribuce...

  Important Note: 90 % of the problems (you may have) are caused by a bad burn of the CD. Avoid CD-RW's and use good quality CD-R's. If you have problems, verify the MD5-sum. If it works in qemu only, it's most likely a problem with the CD media. A known message due to a bad CD is "dropping to a BusyBox Shell" or read errors of "SquashFS"
 • 7. 2. 2008 11:57

  Mates (neregistrovaný)
  Nejak Nechapu. Pravdepodobnost, ze to vypalovacka pos... je tak velka? Dosud jsem zil v predstave, ze datove CD dle ISO standardu je citelne i pri jiste mire poskozeni, diky jiste "redundanci" informaci.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Jakub Šťastný byl v letech 2007 až 2008 redaktorem serveru Root.cz. Mezi jeho zájmy patří Linux, programování a typografický systém TeX.