Hlavní navigace

Engine Unity odhaluje detaily o editoru pro Linux

3. 7. 2015

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali, že je ve vývoji linuxová verze editoru pro herní engine Unity. Vzhledem k velkému zájmu se vývojáři rozhodli prozradit bližší informace. Začátky portace na Linux sahají až do roku 2011, ale dlouho se vlastně nic moc nedělo. Nyní vývojáři připravují experimentální verzi. Podle odezvy se pak rozhodne, zda to vůbec bude fungovat a mít smysl. Stále tedy není stoprocentně jisté, zda se oficiální podpory Linuxu skutečně dočkáme.

Linuxový editor je primárně vyvíjen pro Ubuntu (alespoň 12.04), ale fungovat by samozřejmě měl i v dalších distribucích. Podporovány už ale budou pouze 64bitové systémy. Zájemci o vývoj v Unity také budou potřebovat obstojnou grafickou kartu s proprietárními ovladači. Funkčně by se linuxový port nijak zásadně neměl lišit od verzí pro OS X a Windows. Logicky ale nebudou fungovat některé možnosti, které vyžadují spolupráci Linux nepodporujících externích programů (např. 3ds Max).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 7. 2015 10:39

    cz3dtc

    Unity3d webplayer dodnes neexistuje ve verzi pro linux a to je let co se to řešilo.
    Kdo bude tvořit v editoru pod linuxem pro který neni ani webplayer ? Čeká se snad že KerbalSpaceProgram portován na linux bude sloužit jako reklama pro unity v linuxu ? V linuxu KSP funguje hůře a s více bugama než jinde.

Byl pro vás článek přínosný?