Odpovídáte na názor k článku Eugen Rochko odstupuje z pozice ředitele a převádí Mastodon na neziskovou organizaci. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Rozhodně ano, spousta vývojářů a lidí okolo svobodného softwaru. Výhoda je, že to je celé otevřené, není třeba se pro čtení registrovat a funguje to napříč různými instancemi, které mohou mít různé nastavení i pravidla. Taky tam nejsou algoritmy, které vybírají za čtenáře, co ho zajímá a co ne.
Já osobně jsem v oblasti sociálních sítí velmi chladný a téměř je nepoužívám, ale Mastodon mi z nich jediný dává v principu smysl. Masy to táhne samozřejmě jinam, ale mně Mastodon jako informační zdroj velmi vyhovuje.