Hlavní navigace

Facebook zveřejnil data o selhávání SSD disků

29. 6. 2015

Sdílet

Facebook uvolnil zprávu, ve které shrnuje poznatky za čtyři roky provozu velkého množství SSD disků. Přestože zpráva neobsahuje informace o jednotlivých výrobcích a modelech, stále jsou souhrnné informace velmi zajímavé a užitečné.

Podobně jako u statistik rotačních disků se ukazuje, že i SSD obvykle odejde buď záhy po nasazení nebo až po velmi dlouhé době. Buďto je tedy výrobně chybné nebo jeho životnost skončí až s životností buněk v pamětech. Relativní míra selhání se přitom u různých kapacit neliší, takže disky s menší kapacitou a menším počtem čipů jsou prověřeny už po kratší době.

Graf míry selhání podle doby používání

Největším rizikovým faktorem jsou pak podle analýzy teplotní podmínky. Disky běžící při nižší teplotě nebo alespoň nevystavované tak velkým teplotním šokům vykazují výrazně menší poruchovost jednotlivých buněk. Naopak míra čtení nemá na životnost SSD prakticky žádný vliv.

(Zdroj: The Tech Report)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.