Hlavní navigace

Fedora 22 je venku

26. 5. 2015

Sdílet

Na stránkách fedoramagazine.org bylo oficiálně oznámeno vydání Fedory 22. K mání jsou tři oficiální edice: Workstation pro pracovní stanice, Server a Cloud. Cloud edice nabízí nejrůznější možnosti využití v privátním i veřejném cloudu. Kromě nich jsou k dispozici také alternativní desktopy v podobě KDE s novou Plasmou 5.3, Xfce atd. Navíc jsou dostupné různé laby – upravené vydání Fedory například pro designery, elektro návrháře atd.

Mezi novinky dvaadvacítky patří mimo jiné správce balíčků DNFGnome 3.16 a jádro řady 4.0 (s vypnutou podporou patchování za běhu).

Ke stažení jsou k dispozici zmíněné oficiální edice, spiny, laby a ARM verze. V prvních hodinách po vydání však mohou být servery přetížené, proto se doporučuje stahovat pomocí torrentů

U příležitosti vydání Fedory 22 proběhne Release Party v brněnské pobočce Red Hatu (Purkyňova 99/71) a to příští úterý 2. 6. 2015 od 18:00.

(Zdroj: Fedora.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.