Hlavní navigace

Fedora nemá v plánu nasadit patchování jádra za běhu

21. 4. 2015

Sdílet

Linuxové jádro verze 4.0 je zatím horkou novinkou, ale první distribuce už jej zařadily do svých repozitářů a plánují jej dostat do příštích vydání. Dočkáme se ho tak pravděpodobně v Ubuntu 15.10 a bude ho mít i Fedora 22. Ta jej už dokonce stihla zařadit do svého alfa vydání.

Jednou z nejočekávanějších novinek v jádře 4.0 je podpora patchování jádra za běhu – tedy bez nutnosti restartovat počítač. Uživatelé se na novinku velmi těšili a nyní jsou překvapeni, protože ve Fedoře není do nového jádra zahrnuta. Vývojář Fedory Josh Boyer ve svém blogpostu vysvětluje, proč k zařazení pravděpodobně vůbec nedojde.

Zřejmě nakonec vůbec tuto funkcionalitu ve Fedoře nepoužijeme. Je pochopitelné, že uživatelé by chtěli měnit jádro bez restartu, ale celý mechanismus slouží k zavádění malých oprav a bezpečnostních záplat. Nemůžete s jeho pomocí například aktualizovat z jádra 4.0 na 4.1, píše na vysvětlenou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.