Rekl bych, ze jsem power user. Nejsem admin, ale rad si linux prizpusobim svym dlouholetym navykum a potrebam. V ubuntu vim kam sahnout, aby to delalo co chci. Hodne pracuju v terminalu a obecne jsem rad, kdyz se da pocitac ovladat jen z klavesnice (a nevim zda ty kbd. zkratky co mám naucene jsou ýbuntu specific nebo unáverzalni). Pouzivam vice ploch a chci aby se na nich programy spoustely nezavisle, misto toho aby se prepinaly plochy podle toho na ktere je zrovna ktera aplikace spustena. V ubuntu je pomerne porod nainstalovat hp tiskarnu, ale uz vim jak na to a co jo a co ne. V horni liste chci net monitor. Taskbar chci vertikalni vlevo. Atd atd, je toho pomerne hodne, co od toho chci. Asi bude pro me casove mene narocne si nainstalovat ubuntu.
Pokud jsi zvyklý na Ubuntu, viz: https://www.omgubuntu.co.uk/2019/06/lenovo-thinkpad-p-series-ubuntu-preinstalled