Hlavní navigace

Firefox 67 omezuje těžbu kryptoměn a vytváření otisku prohlížeče

21. 5. 2019

Sdílet

Firefox

Kvůli opravě nedávné chyby se zablokovanými doplňky nyní vychází Firefox 67 s týdenním zpožděním. Přináší některé slibované novinky jako je blokování těžby kryptoměn, ochranu proti fingerprintingu prohlížeče, rychlý přístup ke správci hesel, omezení zasílání oznámení jen ze stránek za HTTPS a nový vzhled stránky  about:config.

Kromě toho Firefox potěší uživatele, kteří mají rádi nainstalované různé vývojové verze. Od tohoto vydání totiž různé větve už nesdílejí uživatelský profil, ale udržují si vlastní. Pokud je chcete synchronizovat, můžete použít službu Sync.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 5. 2019 10:17

  martyd420

  Díky bohu za ty samostatné profily! Kvůli toho jsem kdysi přešel na chrome - jelikož čistý firefox není vhodný na vývoj webu (neumí firelogger, rozbili pluginy(xul)), tak se musela instalovat developer verze, která ale totálně rozsekala profil a celkově to vlastně vůbec nefungovalo.. Do toho jsem potřeboval nightly na předpřípravu jednoho pluginu a to už se muselo dát do virtuálek :/
  Po pár týdnech co zničili ten firelogger jsem byl na chromu.. Neříkám, že budu teď panicky hned přecházet zpátky, ale je dobře, že tady ta možnost bude.

 • 21. 5. 2019 11:10

  11p5G

  Řeším to už 10 let tímto způsobem:
  firefox -no-remote -P "jméno profilu"

  Můžu mít i 10 Firefoxů spuštěno současně.

 • 21. 5. 2019 23:31

  bez přezdívky

  Ať prostě blokují limitují využití CPU pro aktivní taby, a ještě víc omezují taby otevřené na pozadí. Zároveň to vyřeší nenažrané reklamy.

  (uživatel by měl samozřejmě právo udělit výjimku třeba hrám)

  21. 5. 2019, 23:32 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.