Hlavní navigace

Firefox 88 vylepšuje podporu PDF a deaktivuje FTP

20. 4. 2021

Sdílet

Firefox loga

Nová verze Firefoxu přináší několik zajímavých novinek. PDF formuláře nyní podporují embeddovaný JavaScript v PDF souborech. Některé přitom využívají JS k validaci, jiné pro další interakci s uživatelem. V tiskovém dialogu byly lokalizovány jednotky okrajů, na Linuxu je podporován plynulý pinch-zoom pomocí touchpadu. Firefox dále nyní izoluje data window.name jakožto lepší ochranu proti cross-site únikům.

Dále tvůrci opravili chování čtečky obrazovky, která dosud četla i obsah nastavený na stránce jako skrytý. Došlo také na některé bezpečnostní opravy.

Nově se pak objevuje limit 50 sekund, po které se Firefox nebude znovu ptát na povolení přístupu k mikrofonu/webkamerce, pokdu uživatel na stejné stránce / panelu toto v posledních 50 sekundách povolil. Dále pořízení screenshotu bylo odstraněno z nabídky akcí v URL liště, přesouvá se do kontextového menu pod pravým tlačítkem myši a nastavit lze i přímou zkratku.

Podpora FTP je deaktivována. Dále jsou zde nějaké novinky v enterprise oblasti a novinky pro vývojáře>.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.