Hlavní navigace

Firefox nabízí falešnou historii prohlížení, aby zmátl reklamní systémy

27. 6. 2019

Sdílet

Track this

Podivností k bezpečnosti je dávno mimo. Novým trendem je blbnutím k bezpečnosti. To je v kostce filosofie služby Track THIS. Jde o nový druh anonymního prohlížení, který předá reklamním systémům falešné informace o tom, jaké stránky navštěvujete. Nabídne vám otevření stovky webů vybraných podle určitého uživatelského vzorce: moderního týpka podléhajícího trendům, nechutně bohatého chlapíka, paranoika připravujícího se na soudný den a influencera.

Myšlenka je jednoduchá: historie vašeho prohlížeče bude zaplněna novými weby a bude tím odosobněna, takže na vás reklamní systémy nebudou schopny dobře cílit. Samozřejmě nadále uvidíte na webech reklamy, ale jelikož o vás systémy budou mít falešné informace, nebudou vám ukazovat reklamy na míru. Pokud chcete více, můžete použít novou blokací sledovacích cookies ve Firefoxu.

Za projektem stojí vývojáři Firefoxu a hlavním cílem je propagovat nový Firefox Quantum. Stejně dobře samozřejmě funguje i v jiných prohlížečích, v některých ale budete muset předem povolit otevírání vyskakovacích oken. Připravte se také na to, že otevření stovky různých webů bude nějakou chvíli trvat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?