Hlavní navigace

Florida už nechce měnit čas, plánuje zůstat u letního po celý rok

9. 3. 2018

Sdílet

BTTF hodiny

Zdá se, že se postupně mění přístup ke změně času v průběhu roku a konečně se na některých místech na světě začíná přistupovat ke konkrétním krokům. Senátoři na Floridě včera schválili úpravu zákona, která rozšíří letní čas na celý rok. Hlasování přitom bylo velmi rychlé a proti návrhu hlasovali jen dva senátoři. Dolní komora (Sněmovna reprezentantů) zákon schválila 14. února poměrem 103:11. Nyní musí ještě vše potvrdit Kongres.

Pokud se návrh nakonec skutečně stane zákonem, bude Florida po Havaji a Arizoně třetím státem USA, který zruší přechod mezi standardním a letním časem. Velmi vážně už o podobném kroku debatuje Evropský parlament, který nedávno poměrem 384:153 rozhodl, že letní čas už nemá smysl a uložil Evropské komisi, aby prozkoumala výhody a nevýhody současného stavu. To by snad mohlo časem vyústit ve zrušení pravidelných změn času.

Jste pro zachování posunu času?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.