Hlavní navigace

Google a VMware hodlají využít konceptu desktop jako služba

24. 2. 2014

Sdílet

Společnosti Google a VMware nedávno oznámily užší spolupráci na ambiciózním úkolu: proniknout s počítači s platformou Chrome OS do korporátního sektoru. Skutečnost, že operační systém z dílny společnosti Google nepodporuje tradiční desktopový software, mají vyřešit technologie VMware zajišťující desktop jako službu (DaaS).

Vize je taková, že tradiční desktopový software poběží v cloudu, ke kterému bude Chrome OS přistupovat. Teoreticky tak uživatelé této platformy budou moci používat například kancelářskou sadu Microsoft Office, aniž by ji Chrome OS přímo podporoval. Google a VMware hodlají společné řešení poskytovat formou předplacené služby.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 2. 2014 15:51

  Ondřej Caletka
  Zlatý podporovatel

  Od doby, co jsem viděl, jak vypadá vlajková loď VMware − totiž vSphere vCenter server a jeho „webová ovládací konzole“, tak mi připadá, že VMware o nějakém HTML5-based webovém řešení typu DaaS může leda tak snít.

  Abyste rozuměli, slavná webová konzole je ve skutečnosti full-screen flash aplikace s úplně příšerným UX, která navíc pro většinu věcí potřebuje ještě proprietární plugin do prohlížeče. A aby to bylo vtipnější, tak ve verzi vSphere 5.5, co vyšla nedávno, poladili minimální nároky tak, že potřebují flash v minimální verzi 11.5. Jinými slovy, kompletně odstřihli možnost otevřít tu „webovou“ konzoli z linuxu (kde se flash zastavil na verzi 11.2).

  Takže než začnou nabízet nesmysly jako DaaS, měli by si nejdřív zamést před vlastním prahem a dát dohromady jejich nejpoužívanější aplikace.

 • 24. 2. 2014 19:18

  fail (neregistrovaný)

  Tak s produktami VMware to ide celkovo pekne dole vodou posledne roky. Poskupovali co sa dalo, pribudlo kravatakov a kodia to nejake nemluvnata v Bangladesi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky