Hlavní navigace

Google byl obviněn z vydělávání na pirátství

13. 2. 2007

Sdílet

Google byl obviněn, že se se svým Adsense přiživuje na pirátských webových stránkách. Mediální společnosti, které Google nařkly, také uvedly konkrétní příklady. Google prý spolupracoval s EasyDownload­Center.com a TheDownloadPla­ce.com mezi lety 2003 a 2005. To mu skrze Adsense přineslo více než 1,1 milionů dolarů (kurzy). Potíž je ovšem v tom, že oba weby jsou zaměřeny na šíření nelegálního obsahu.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2007 13:54

  Peterson (neregistrovaný)
  Pekarka naproti pres ulici byla obviněna, že se se svými vyrobky přiživuje na kriminalnich zivlech. Mediální společnosti, které pekarku nařkly, také uvedly konkrétní příklady. Pekarka prý spolupracovala s Jaroslavem Mordem a Frantiskem Unterwassermannem mezi lety 2003 a 2005. To ji skrze pecivo přineslo více než 200 Kc. Potíž je ovšem v tom, že oba zakaznici jsou zaměřeni na vrazdy a podvody.

  Nestacim se divit se dokazi americti pravnici vyprodukovat za hlouposti...
 • 13. 2. 2007 14:41

  aragorn (neregistrovaný)
  presne tak :)

  cisto teoreticky by to bolo trochu "nemoralne" keby vramci AdSense na inych strankach poskytovala odkazy na spominane dve "piratske" stranky (inak povedane ak by pekarka nadhanala ostatnych zakaznikov do ruk J. Morda a F. Unterwassermanna ktori by ich okradali).. ak vsak na tychto strankach ponukal AdSense odkazy na ine legalne stranky tak v tom nevidim problem
 • 13. 2. 2007 16:30

  pod přezdívkou (neregistrovaný)
  Jsou i takove pripady. Zkuste si pres nejake webove SEO udelatko udelat vyhledavaci dotaz treba na prehravac hudby nebo antivir na nejakem kanadskem/francouzskem/us googledatacentru. Prvnich ~5 placenych odkazu vede na stranky, ktere prodavaji freeware aplikace (winamp, avast), samozrejme bez vedomi autoru. Obvykle si jeste zdvojnasobi castku, kterou si z karty uzivatele/zakaznika stahnou, oproti inzerovane.
 • 13. 2. 2007 18:44

  010111010011011100 (neregistrovaný)
  Já bych ten Adsense zakázal Já bych ten celej Gůgl zakázal :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.