Hlavní navigace

Google Fiber mění podmínky: server pro nekomerční užití je povolen

15. 10. 2013

Sdílet

Google ustoupil a upravil pravidla pro svou síť Fiber. Ta dříve zakazovala spouštění serverů, což bylo terčem velké kritiky. Google proto podmínky změnil a nově je možné provozovat na domácí síti server pro nekomerční použití. V pravidlech (konkrétně v příkladech) se konkrétně píše:

You agree not to use or allow third parties to use the Services provided to you for any of the following purposes: … To operate servers for commercial purposes. However, personal, non-commercial use of servers that complies with this AUP is acceptable, including using virtual private networks (VPN) to access services in your home and using hardware or applications that include server capabilities for uses like multi-player gaming, video-conferencing, and home security.

Google ve své síti Fiber pro připojení domácích uživatelů nabízí symetrické gigabitové připojení, ale zakazuje provoz serverů. To se stalo velkým terčem kritiky jak ze strany uživatelů, tak i FCC. Pojem server je totiž velmi široký a zahrnuje třeba i domácí NAS, SSH nebo spoustu dalších aplikací. Google se ovšem tímto pravidlem brání zneužití ze strany firemních zákazníků, kteří by si na takto rychlé síti chtěli provozovat vlastní komerční infrastrukturu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.