Hlavní navigace

Google používá reCAPTCHA ke čtení čísel domů

30. 3. 2012

Sdílet

Projekt reCAPTCHA implementuje klasické CAPTCHA „opište kód z obrázku“, ale navíc je užitečný i jinak. Uživatelé totiž místo náhodných znaků dostanou k opsání dvě slova z knih. Jedno z nich je serveru známé, druhé nikoliv, a tak se vlastně uživatelé podílejí na přepisování pasáží knih, které nebylo možné převést do elektronické podoby s pomocí OCR.

V roce 2009 převzal celý projekt Google a používá jej především k digitalizaci knih z Google Books. Nyní má celý projekt další využití – místo slov z knih se začaly v opisovacích obrázcích objevovat zvětšené fotografie čísel různých domů. Obrázky pocházejí ze Street View a Google se tak snaží získat nová data pro své mapové podklady.

Obrázky domů se ale neobjevují pořád, ale jen přibližně v jednom z deseti případů. Můžete si to vyzkoušet na demostránce. Podle Google není reCAPTCHA nijak limitována tím, co umožňuje zobrazovat a rozeznávat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.