Hlavní navigace

Google připravuje Chrome OS pro běžná PC a Macy

17. 2. 2022

Sdílet

Chrome OS Chromebook Autor: Depositphotos

Google oznámil, že pracuje na nové variantě operačního systému Chrome OS nazvané Chrome OS Flex. Ta nebude vyžadovat zvláštní hardware v podobě Chromebooku, ale bude možné ji nainstalovat na běžné PC nebo Mac. Podle vyjádření Google proběhne instalace z flash disku během několika minut a počítač bude připraven.

Google před časem koupil společnost Neverware, která ze zdrojových kódů Chrome OS vyvíjela systém CloudReady, který je právě určen pro běžné počítače. Nyní něco podobného vyjde přímo pod hlavičkou Google. Systém nebude mít některé vlastnosti plnohodnotného Chrome OS, ale většina funkcí bude zachována.

Vývojáři sestavují seznam kompatibilních zařízení, jejichž databáze bude ještě postupně růst. Už teď v ní najdete informace o počítačích mnoha různých značek. Pokud vás Chrome OS Flex zajímá, můžete se přihlásit k betatestování, připravte se ale na možné nedodělky. Systém by měl fungovat přímo z flash disku nebo jej můžete do počítače nainstalovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.