Hlavní navigace

Google připravuje síť NFC platebních terminálů do obchodů

18. 3. 2011

Sdílet

Podle zprávy agentury Bloomberg připravuje Google masivní test v obchodech v New Yorku a San Franciscu. Google nakupuje terminály s technologií NFC (Near Field Communication) a ty hodlá distribuovat do vybraných obchodů.

Bude tak možné v obchodě místo penězi zaplatit přiložením vašeho mobilního telefonu ke zmíněnému terminálu. Váš telefon musí také obsahovat čip NFC. V současné době je jedno z mála zařízení s tímto čipem Nexus S, druhý telefon od Google.

Nokia s touto technologií však také počítá a od letošního roku tento čip osazuje do svých telefonů.

Zpráva zatím není potvrzena, protože všechny dotčené strany se k ní odmítly vyjádřit, nicméně do jisté míry byl vstup Google na tento trh očekáván.

(Zdroj: Svetandroida.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2011 13:12

  Jarda_P

  Hm, doufam, ze na tom bude take nejaky PIN. Protoze jinak, kdyz vam slohnou telefon, tak to bude jeste vetsi pruser, nez normalne.

 • 22. 3. 2011 9:15

  SB (neregistrovaný)

  Nechápu výhodu toho, když zasunutí nějaké karty do terminálu nahradím přiložením jiné karty (mobilu, čehokoli), stejně se musí řešit autentifikace, manipulace se zbožím atd., takže o časovou úsporu nebo pohodlí tu nejde. Bezkontaktní čipy mi smrdí Velkým bratrem, když se ještě připočte, že to nabízí Google, zapadá to do sebe. Nejsem paranoidní, pro mě je to buďto sviňárna nebo kreténovina.

Byl pro vás článek přínosný?