Hlavní navigace

Google Reader definitivně skončil, stáhněte si data

2. 7. 2013

Sdílet

Od oznámení záměru zrušit RSS čtečku Google Reader vzniklo mnoho iniciativ, které se snažily Google přesvědčit k jejímu zachování. Společnost však byla neoblomná a 1. července Reader definitivně zavřel své brány. Nyní už na původní adrese Readeru najdete jen možnost stáhnout svá data, která za dva týdny budou vymazána.

Pokud jste si stále nevybrali náhradu, můžete vyzkoušet třeba Tiny Tiny RSS na vlastním serveru nebo službu Feedly. Ta ještě donedávna byla pouze nadstavbou nad Readerem, ale nyní už zastane prakticky všechny jeho funkce a díky API dokonce umožňuje používat alternativní klienty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 7. 2013 13:21

    bhy

    přešel jsem na feedly, protože se mi nechtělo zkoušet dvacet různých možných alternativ.
    příjemně mě překvapilo, že webové rozhraní není pomalejší (dokonce se zdá o něco rychlejší) než u google readeru, sice má trochu moc velký font nadpisu, ale to se snese.
    nepříjemně mě překvapilo, že mobilní verze otvírá stránky ve svém vlastním prohlížeči, resp. v modifikaci toho defaultního, obohacené o svou lištu, která jednak na samsung galaxy mini trochu překáží, ale hlavně znemožní zobrazení klávesnice při ťuknutí do textového pole, takže komentář ke zprávičce zobrazené z androdího feedly klienta nejde napsat.