Odpovídáte na názor k článku Google řekl, co je potřeba pro navrácení podpory JPEG XL do Chrome. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Přesně.
Jinak (ne)rozšíření standardu není až tak zjevné, protože jestli obrázek co prohížeč zobrazuje na stránce je JPG, PNG, AVIF, WEBP nebo JPEG XL se na první pohled (většínou) nepozná. Ale alespoň s WEBP jsem se už párkrát potkal (zjistil jsem, když jsem ubrázek uložil).
To jste pochopl špatně. Já naopak říkám, že to ideologický boj není. Ano, je to úlet, přesto tu názor, že se JPEG XL nerozšířil protože tomu Google schválně brání jeho nepodporou v diskusích objevoval dost často. Ostatně, zmiňuje to i třeba v téhle diskusi Saljack ve svém příspěvku z pondělka 17:13.