Hlavní navigace

GUI konfigurátor pro Bumblebee

18. 4. 2013

Sdílet

Technologie NVIDIA Optimus zajišťuje na operačním systému Windows plynulé přepínání mezi výkonnou a méně výkonnou grafickou kartou.Výkonná karta zvládá hraní her a ta méně výkonná zase desktopové prostředí a jeho efekty. Rozdíl mezi nimi je hlavně ve spotřebě, což je kritický parametr u notebooků. Pokud máte notebook s NVIDIA Optimus a nějakou linuxovou distribucí, určitě víte, že NVIDIA začala Optimus na Linuxu podporovat teprve nedávno a podpora není ani zdaleka hotová. Komunita přišla s vlastním řešením jménem Bumblebee.

Nyní se objevil nástroj, ve kterém můžete konfiguraci Bumblebee naklikat. Můžete tam ovlivnit, jak se má výkonná karta zachovat po ukončení programu, zda se má použít otevřený nebo uzavřený ovladač, jaká má být použita metoda pro přenos obrazu mezi X Servery a mnoho dalšího. Návod na instalaci do Ubuntu a další informace najdete na serveru webupd8.org.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.