Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Heslo pro kamerový systém v pařížském Louvru bylo „Louvre“. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 6. 11. 2025 20:40

    martinpoljak

    Ony se ty králíkárny s tím, že by tu tři miliony lidí neměly kde bydlet nijak vzájemně nevylučují. I když jak se to vezme: v okolních obcích třeba tady u nás bylo před sto padesáti lety cca 400 obyvatel a cca 80 až 90 domů. Dnes je v nich většinou stále kolem čtyř stovek obyvatel, ale domů cca 200 až 250. Tolik k tomu kdo by měl či neměl kde bydlet. Nemluvě o tom, že víceméně prázdných nemovitostí je po českém venkově ohromné množství. Ale nechci z toho vyvozovat nic, stejně by šlo jen o spekulace.

    Ostatně problém sídlišť není ani tak to že vznikly a až tolik ani v jaké architektonické podobě ale právě kvalita výstavby a hlavně jejich urbanistická kvalita, která je naprosto šílená. Z velké části kvůli zásahům tehdejších soudruhů, mimochodem; původně byla sídliště navržena podstatně lépe. A když pak v podobné kvalitní městské krajině vyroste alespoň jedna generace, nese si ji pochopitelně s sebou kam přijde. Tu na periferii, kde staví sídliště naležato, tu na venkov, kde se pokouší dělat panelákové byty ze starých venkovských chalup.