Hlavní navigace

Honoráře pro blogery na Rootu za leden 2007

8. 2. 2007

Sdílet

Opět jsme připravili odměny pro autory nejlepších blogů na Rootu. Připomínám, že autory vybírá redakce a vybrané blogposty odměníme honorářem 250 Kč. Takto může být odměněno až 15 zápisů, přičemž i několik od jednoho autora.

Za leden získávají honorář následující autoři:

Joe
Miroslav Suchy
Michal Breškovec
Marp
Petr Cimprich
Tomáš Kavalek

Nezapomeňte, že příští měsíc můžete být také mezi honorovanými blogery. Stačí si založit blog a začít psát zajímavé články o Linuxu, open source, IT a všem, co s tím souvisí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 2. 2007 10:30

  bez přezdívky
  Tiež som si chcel založiť u vás blog. Dva krát. Ale tá vaša licencia je na môj vkus proste príliš neslobodná.

  Neuvažovali ste nad takou možnosťou že bloger by mohol zápis (voliteľne) zverejniť pod inou licenciou (napr. GNU GPL) ale v tom prípade by nemal nárok na honorár.
 • 8. 2. 2007 10:48

  Petr Krčmář

  Ta licence je tak postavená schválně a v podstatě velmi podobnou používají i jiné blogovací servery. Je to ochrana, která zabraňuje patové situaci, kdy byste svůj zápis prodal někomu jinému jako článek. V tom případě by pak on mohl požadovat stažení z blogu a mohl by nás popotahovat.

  Když na blogu zveřejníte kus svého kódu nebo changelogu ke svém software, nikdo po Vás nebude požadovat, abyste jej smazal ze svého programu/serveru. Cílem licence je ochrana, ne šlapání po uživatelích.

 • 8. 2. 2007 12:19

  bez přezdívky
  Áno, ale ak napr. uvediem v svojom blogu u vás nejaký návod ako v programe X použiť funkciu Y tak túto informáciu už nebudem môcť použiť na nijakom inom diskusnom fóre. Týmto sa stáva moja informácia uväznená vo vašom blogu a nemôže sa šíriť ďalej. Uvediem príklad.

  Mám scsi skener XYZ, podarí sa mi ho rozchodiť a celý natešený sa chcem v blogu o to podeliť. Sformulujem to do takejto vety:

  "Ak vám nefunguje skener XYZ, postup je jednoduchý. Použite príkaz: modprobe aha1542"

  O rok neskor na úplne inej stránke niekto bude mať s týmto skenerom problém ale ja mu nemôžem povedať toto: "Použite príkaz: modprobe aha1542" lebo sa naňho vzťahuje vaša licencia.

Byl pro vás článek přínosný?