Hlavní navigace

Hugin 2021.0.0 s vylepšením rychlého náhledu i OpenEXR3

4. 1. 2022

Sdílet

Fotoaparát Autor: Depositphotos

Na světě je nová verze open-source slepovače panoramat Hugin. Oproti předchozí verzi 2020 přináší větší možnosti práce s oknem rychlého náhledu (panning při zoomu pomocí tlačítka na kolečku myši), nový režim náhledu (uvnitř panoramatické koule) či aktualizovaný build systém pro OpenEXR3.

Oproti beta verzi byla opravena chyba vedoucí k pádům programu při použití automatického ořezu na extrémně velkých plátnech. Aktualizovány jsou některé překlady a opraveny další různé chyby z verze 2020.

poznámek k této verzi s ohledem na rok 2022 vypíchněme, že program stále neběží nativně na Waylandu, a to kvůli chybě v knihovně wxWidgets. Zdrojový kód obsahuje kompenzaci, která v takovém případě vynucuje použití vrstvy XWayland. Dále tvůrci připomínají, že silně doporučují používat výchozí detektor bodů Hugin CPFind, protože ten jediný je jimi vyvíjen a jiné pluginy nemusí s architekturou Huginu fungovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.