Hlavní navigace

Humble Bundle mění podmínky, na charitu maximálně 70-85 %

2. 7. 2021

Sdílet

Humble Bundle Autor: Humble Bundle

Humble Bundle je obchod s hrami, softwarem a elektronickými knihami kde mohli uživatelé platit libovolnou částku (zespoda omezenou) a také zvolit, kolik z toho půjde na jakou charitu. Šlo také celou částku přispět na charitu. Letos v dubnu chtěl Hubmle Bundle omezit částku na charitu na maximálně 15 % s výchozím nastavením na 5 %.

Po negativních reakcích zákazníků od této změny Humble Bundle v květnu ustoupil. Ve čtvrtek pak bylo na blogu oznámeno, že Humble Bundle upraví možnosti přerozdělování, aby na Humble Bundle zbylo alespoň 15–30 %. Bude záležet na konkrétním balíčku. Na charitu bude tedy možné dát 70–85 %, což je lepší, než původní záměr z dubna. Změny budou platit od poloviny července.

(zdroj: arstechnica)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 7. 2021 11:53

  Ink

  Trochu bych polemizoval s tvrzením "Na charitu bude tedy možné dát 70–85 %, což je lepší, než původní záměr z dubna." Není to nutně lepší ani horší. Hlavně platí, že na charitu může člověk přispět kdy chce a může si vybrat podle svých preferencí bez naskakování na nějakou módní vlnu. Na to nepotřebujeme obchod s hrami.

 • 2. 7. 2021 13:55

  uwe.filter

  Asi tak. Moc nechápu tu předchozí vlnu hysterie ani jiné nadávání. Že vůbec umožní jednoduše při nákupu přispívat na charitu je jejich dobrá vůle a taky by to nemuseli dělat vůbec. Tudíž není důvod ani nadávat, že umožní přispívat málo. Copak nakupující někdo nutí, aby na charitu přispívali zrovna přes Humble Bundle a ne jakkoliv jinak (což je samozřejmě chvályhodné)?

 • 6. 7. 2021 17:44

  Kepi

  Právě naopak. Humble Bundle vyrostl přesně na tomhle principu. Dá se poměrně jistě říct, že pokud by tenhle princip od začátku nerazil, neměl by zdaleka tolik uživatelů a takový dosah. Díky tomu pak mohl rozjet side projekty.

  Říkat módní vlna něčemu, co je tu tolik let je přinejmenším vtipné. V každém případě nejde o to, že by někdo někoho nutil, aby přispíval na charitu přes Humble Bundle, ale o to, že se dá spojit příjemné s užitečným. Tzn. koupím si hry, které chci a zároveň někde pomůžu. Nejlepší na tom je, že z toho prosperuje i vydavatel, buď neznámý tím, že s o něm dozví víc lidí, nebo známé studio tím, že si prostě udělá PR.

  Lidé jsou, jako vždy pobouření pravděpodobně hlavně tím, že na začátku je nějaký slib, který je nalákal. A ten platí přesně do doby, než ten co ho slíbil zavětří, že by z toho mohl mít vlastně víc peněz.

  Btw. mě přišlo vžy zvláštní, že nechávali možnost dát na charitu vše. Jako provozovatel z něčeho žít musí. Ale to je právě ten problém - kdyby tam bylo 70 % od začátku, nikdo by ani nepípl a průběh by byl velmi pravděpodobně stejný. A zkusit to na 15 % - nedivím se, že to zvedlo vlnu hněvu.

Byl pro vás článek přínosný?