Hlavní navigace

Inkscape 1.1 přináší Command Palette a export do JPEG, TIFF či WebP

25. 5. 2021

Sdílet

Inkscape 1.1 Autor: Inkscape, podle licence: CC BY-SA 4.0

Na světě je nová verze 1.1 vektorového grafického editoru Inkscape. První, čím uživatele uvítá, je právě nová uvítací obrazovka, s níž lze provést počáteční nastavení programu. Dále je přidána tzv. command palette pro přístup k většině funkcionality Inkscape z jednoduchého pole na bázi textového vyhledávání.

Některé nástroje dostaly určitá vylepšení, kompletně přepsán je dokovací systém a přibyly třeba nové exportní možnosti – je mimo jiné možné přímo exportovat do JPEG, TIFF, WebP a optimized PNG. V neposlední řadě v této verzi najdeme Inkscape Extension Manager s novou schopností snadných aktualizací a instalací dodatečných rozšíření. Podrobnosti shrnuje domovský web projektu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 5. 2021 13:56

  Ondrej Nemecek

  Díky za zprávičku, to je dobře že se Inkscape stále vyvíjí, IMHO patří k tomu lepšímu software v OSS světě, používám ho na ledacos..

 • 26. 5. 2021 9:06

  LD

  Tak nevím, jestli to je jen u mě, ale ten nový export do jpg/TIFF jsem hledal pěkně dlouho, jelikož je schovaný pod položku "Exportovat do PNG" a pak jsem musel ještě vybrat "Uložit jako"... Ale jinak jsem rád, že tu s námi inkscape je a pořád se vyvíjí. Jen tak dál:)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.