Hlavní navigace

Intel chystá vlastní grafické čipy na rok 2020

13. 6. 2018

Sdílet

Intel CPU logo

Když v loňském roce přešel Raja Koduri z AMD do Intelu, začalo se mluvit o tom, že Intel připravuje vlastní dedikované grafické čipy. Nyní společnost potvrdila, že se zabývá vývojem grafik a očekávat je můžeme už za dva roky. Další detaily zatím nebyly zveřejněny.

Intel vyrábí grafická jádra, ale ta jsou vždy integrovaná v procesorovém pouzdře. Samostatné grafické čipy se firma sice už sice snažila vyrábět, ale ani v jednom případě se jí nepodařilo na trhu uspět. Před dvaceti lety to byly málo výkonné čipy Intel 740 určené pro AGP a o deset let později byl připravován a zrušen projekt nové architektury Larrabee.

Nakolik lze očekávat, zdali půjde „jen“ o herní GPU, nebo současně výpočetní produkty, je předběžné spekulovat. Doufejme, že můžeme na Linuxu očekávat alespoň tak dobré ovladače jakými disponují integrovaná grafická jádra Intelu dnes.

(Zdroj: Phoronix)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.