Hlavní navigace

Intel Compute Runtime na Windows už jen pro Gen12/Xe a vyšší

19. 7. 2022

Sdílet

Intel logo Autor: Depositphotos

Nová verze softwarového balíku Intel Compute Runtime 22.28.23726 v podobě pre-release, tedy open-source balík pro výpočty na GPU Intel s pomocí OpenCL / oneAPI, už na Windows podporuje pouze nejnovější grafická jádra. Cokoli typu Gen11 či generačně starší (až po Gen8, o starších beztak ani nemá cenu moc hovořit, Gen7 je 10 let stará řada Ivy Bridge) je v balíku deaktivováno. Uživatelé platforem jako Haswell, Skylake, Comet Lake či Ice Lake tak budou muset buď setrvat u starší verze, nebo přemýšlet o upgradu.

Podporovány tak jsou produkty jako Tiger Lake, na desktopech pak předposlední Rocket Lake (nepříliš povedená řada ze začátku roku 2021 využívající převod pro 10nm plánovaných CPU jader na starší 14nm proces) a samozřejmě aktuální Alder Lake. Příslušná nastavení CMAKE podporu deaktivující lze samozřejmě ručně zrušit, na Linuxu se pak zatím nic nemění, ale berme to jako předzvěst.

Lze očekávat, že těmto generacím už z hlediska bezproblémovosti běhu GPU úloh nebude věnována pozornost. Intel se plně soustředí na uvedení velkých karet generace Arc, které ale minimálně letos moc slávy neudělají (nakonec budou konkurencí pro nižší Radeony/GeForce, nže původně Intel uváděl).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.