AITD1 jsem dohrál na 486ce na střední (jedinej komp, co jsem si mohl z kapesnýho dovolit) a dodnes hodnotím jako jednu z nej her vůbec.
Ona to byla velká klasika na Apple 2, což dosbox je přítulnější cesta/emulátor k tomu si to vyzkoušet. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Oregon_Trail_(1985_video_game)